Kıyafetimize Göre Ruj Rengini Nasıl Seçmeliyiz

Kıyafetimize Göre Ruj Rengini Nasıl Seçmeliyiz
19 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 446 kez okundu.

Makyaj yaparken en önemli seçimlerden biri kuşkusuz ruj rengi seçimidir. Rujunuzu seçerken genel olarak makyaj tonunuza uygun bir renk seçebilirsiniz. Ten renginizin ve dudak renginizin kaldırabileceği bir renk seçebilirsiniz. Doğal ve pastel renkleri günlük yaşamda seçerken kırmızı ve bordo tonları özel gecelerde seçebilirsiniz. Tüm bu farklılıkları dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Ancak en önemlisi Kıyafetimize Göre Ruj Rengini Nasıl Seçmeliyiz bunu bilmektir.

Koyu Renkli Kıyafetler Giydiğinizde

Eğer klasik ve koyu renkli kıyafetler tercih ettiyseniz, kullanmanız gereken ruj rengi de bu renkleri tamamlayacak tonlarda olmalıdır. Üzerinize koyu yeşil, lacivert, kahverengi ya da siyah tonlarında bir parça giydiyseniz, rujunuzun rengi bu renk tonuyla yakından alakalı olmalıdır. Ortaya bir uyum çıkması açısından renk tonlarının benzerliği önem taşımaktadır. Bu tip renkleri kıyafetlerinizde kullandığınızda, rujunuzun rengi de tam anlamıyla bordo, koyu kahve, patlıcan moru ya da siyah olabilir.

Açık Renkli Kıyafetler Giydiğinizde

Krem, beyaz, ekru, pudra, taş rengi gibi renkleri kıyafetlerinizde kullandığınızda ise seçmeniz gereken en uygun ruj renkleri açık pembe, somon pembe, şeftali tonları ya da tamamen açık kahve tonları olabilir. Açık renkli kıyafetler ile bu tip renkli rujlar birbirini tamamlayıcı birer kombin olmaktadır. Özellikle de şeftali tonlarında süreceğiniz rujlar mümkünse parlak olmalıdır. Açık renkleri parlak bir tonla tamamladığınızda, kıyafetlerinizdeki açıklığı dengeleyici bir ruj seçimi yapmış olursunuz.

Canlı Renkli Kıyafetler Giydiğinizde

Oldukça renkli bir kombin hazırladıysanız, kullanacağınız ruj tam tersi bir renk tonlarına sahip olmalıdır. Eğer rengârenk giyinmeyi seviyorsanız, rujunuzu da giydiğiniz renklerin zıt tonlarında seçerseniz, uygun bir kombin yakalamış olursunuz. Canlı ve sıcak renklerden oluşan herhangi bir kıyafet giydiğinizde, bir de ten rengi ruju tercih edebilirsiniz. Elbette bu ton kendi ten renginizden biraz daha pastel tonlara sahip olmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git