Kolay Ayak Bakımı

Kolay Ayak Bakımı
11 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 704 kez okundu.

Bayanlar ayaklarına çok önem vermektedir. Her defasında bakım yapmak durumundadır. Bayan bakımlı olursa güzeldir. Bu yazımızda sizlere Kolay ve Pratik Ayak Bakımı hakkında bilgiler vereceğiz. Güzelliğinize önce ayaklarınızdan başlayacaksınız 🙂

Vereceğimiz pratik ayak bakımını her yerde uygulayabilirsiniz. Günlük hayatta ayaklarınız sürekli ayakkabılarının içerisinde durduğundan ayaklar bakıma ihtiyaç duymaktadır. Sizde bu kolay uygulama ile ölü derilerinden arınmış ve aydınlık ayaklara kavuşacaksınız.

Öncelikle malzemelerimizi saymalıyız. Ayaklarınızın sığabileceği bir kap, sıcak su, limon veya sirke, kaya tuzu, ayak kremi ve törpü ayak bakımınızın büyük bir kısmını halledecektir. Her evde bulunan ve kolaylıkla alınabilecek bu malzemeleri nasıl kullanacağız.

Kaba döktüğümüz sıcak suya ayaklarımızı sokarak 1-2 dakika bekleyeceğiz. Daha sonra yumuşayan ayaklarımızın temizlenmesi, güzel kokması ve aydınlık olması için limon suyu veya sirkeyi kabımıza döküp bekliyoruz. Hemen ardından ayaklarımızı yavaş yavaş ovalamaya başlıyoruz. Kaya tuzu ayaklarımızın nem dengesini sağlayacaktır. Bu herhangi bir tuzda olur tabikide. Kaya tuzu ile ayaklarımızı ovalamaya başladık. Daha sonra yumuşayan ayak derimizi törpü yardımı ile temizliyoruz. Ayaklarımızı hemen kuruttuktan sonra ayak kremi sürerek nemli ve yumuşamasını sağlıyoruz.

Ayaklara kremin daha etkili bir şekilde nüfus etmesi için birkaç saat veya bütün gün çorap giymenizi tavsiye ediyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git