Kuzu Pirzola Tarifi

Kuzu Pirzola Tarifi
8 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.014 kez okundu.

Son zamanlarda yemek konusunda herkesin en çok merak ettiği bir tarifi bugün siz değerli okurlarımız için paylaşıyoruz. Özellikle son yıllarda yarışma programlarında yarışmacıların konuklarına ikram ettiği yemeklerin başında gelen Kuzu Pirzola Tarifi hakkında bilgi verelim.

Kuzu Pirzola Tarifi en sevilen yemeklerin başında gelmektedir. Çıtır Çıtır Kuzu Pirzola Tarifi yaparken öncelikle malzemelerimize bir göz atalım.

  • 100 gr ekmek kırıntısı
  • 2 yumurta
  • 1 yemek kaşığı peynir
  • 6 pirzola
  • Tuz
  • Karabiber
  • Sıvıyağ 2 su bardağı

Şimdi tavamıza döktüğümüz yağın altını kısık ateşte bırakalım biz o arada malzemelerimizi hazırlamaya başlayalım.  Önce yumurtalarımızın içine karabiberimizi ve tuzumuzu ekleyerek başlayabiliriz. Aslında Kuzu Pirzola baharatlandırmak için bunu yapıyoruz.  Yumurtalarımızın içine baharatları koyduktan sonra onları çırpıyoruz. Ekmek kırıntısının içine de şimdi parmesan peynirimizi koyuyoruz.  Koyduğumuz bu parmesan peynirimizi şimdi kaşık yarımdı veya elimizle ekmek kırıntısının içinde yedirmeye başlıyoruz.

Bu karışımlarımızı yaptıktan sonra elimize aldığımız pirzolamızı yumurtamızın içine koyarak orada biraz bekletelim sonra elimizde bulunan pirzolamızı ekmek kırıntımızın içine bırakıyoruz. Özellikle bu işlemleri yaparken yağımızın kızgın olduğuna dikkat edelim. Geri kalan Kuzu Pirzolalarımızı da aynı şekilde kızarttıkran sonra pişen Kuzu Pirzolaları bir tabağın içine alıyoruz. Ancak tabağın içine almadan önce bir kağıt peçeteyi tabağın içine koyarsak Kuzu Pirzola üzerinde bulunan fazla yağlardan kurutulmuş oluruz. Bu durumu yaparken özellikle 5 dakika bekledikten sonra Kuzu Pirzolaları servis edersek Kuzu Pirzolalarımız tam kıvamında olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git