Mobilya Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
11 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 945 kez okundu.

Mobilya dekorasyonu ev sahipleri için hem keyifli hem de bol araştırmalı bir süreç anlamına geliyor. Klasik oturma gruplarından modern takımlara kadar pek çok seçeneğin yer aldığı mobilya dünyasında herkesin kendi zevkine uygun eşyalar bulması mümkün.

Elbette seçim yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor.

Sık yapılan hatalardan birisi odaya göre büyük modellerin seçilmesidir. Bu yüzden öncelikle mobilyaların konulacağı alana dair düzenlemelerin yapılması ve alana uygun mobilyaların seçilmesi gerekir. Aksi takdirde mekân fazla kalabalık görünebilir.  Mobilyaları seçtikten sonra tamamlayıcı aksesuarları set şeklinde alarak dekorasyona bütünlük kazandırılabilir.

Mobilyaların ve duvarların renginin de uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Avizeler, duvarlara asılacak tablolar, ortaya konacak sehpa gibi objeler ile ortama hareketlilik getirilebilir.

Günümüzde eskiye nazaran modern mobilyaların sıkça kullanıldığı görülmektedir. Kapladıkları alan açısından da oldukça kullanışlı olan yeni modeller üreticilerinde tercihleri arasında yer alıyor. Modern mobilyaları sade bir şekilde tablolarla ya da minik objelerle dekore ederek rahat bir görünüm sağlanabilir. Modern mobilya tercihinde beyaz ışık kullanılmalıdır.

Klasik mobilyalar ise daha fazla ayrıntı ister. Şamdanlar, aydınlatma üniteleri dekorasyonu uyumlu hale getirecek öğelerdir. Aynı zamanda ortama uygun bitkiler tercih edilebilir. Yağlı boya tablolar ve kullanılacak dekoratif bir ayna ile de dikkat çekici bir görüntü elde etmek mümkündür. Perdelerin de seçilen klasik tarzdaki mobilyalar ile bütünlük içinde olmasına özen gösterilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git