Moda Hakkında Yanlış Bilinenler

Moda Hakkında Yanlış Bilinenler
6 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 427 kez okundu.

Pek çok insan kıyafetimle tarz yaratayım, dikkatler benim üzerimde olsun ister. Fakat bazen yaptığımız yanlış seçimler ve Moda Hakkında Yanlış Bilinenler yüzünden komik duruma düşülen anlar olabiliyor. Her an değişiklik gösteren moda akımını özellikle yoğun biri iseniz her zaman takip edemeyebilirsiniz. Bu yazımız ile sizlere küçük tüyolar vererek doğru bildiğiniz yanlışları umarım değiştirebiliriz.

Doğru Bilinen Yanlışlar

Kışın beyaz giyilmez. Artık bu tabir tarihin tozlu sayfalarına karıştı. Günümüzde birçok kadın her mevsim beyazı tercih etmektedir. Pastel renkler yazın giyilmelidir. Kışın sizi evden çıkarmayan boğucu havasını gölgede bırakmak için pastel renkler tercih edebilirsiniz. Böylece daha keyifli daha canlı görünüp, hissedebilirsiniz.

Farklı desenler bir arada kullanılmaz. Bu sözde klişeleşmeye mahkûm olmuştur ve yıkılan bir kural haline gelmiştir. Siyah ile lacivert bir arada kullanılmaz. Son 3-4 yıldan beri bu kuralında yıkıldığınız görebilirsiniz. Uygun kombinler ile siyah ve lacivertin uyumunu yakalayabilirsiniz.

Deri mont ve deri ceket sadece kış mevsiminde giyilir. Özellikle dizilerde oyuncuların yaz kış fark etmeden deri ceket giydiğini görebilirsiniz. Hatta magazin programlarında bazı ünlülerin röportajlarını izlediğinizde her an deri ceketleri ile karşınıza çıkabileceğini görürsünüz.

Yanlışlar

Açık topuklu ayakkabıların ya da sandaletlerin içine çorap asla ve asla giyilmemelidir. Siz siz olun sakın böyle bir hata yaparak dikkatleri komik bir şekilde üstünüze çekmeyin. Bizden söylemesi, uygulaması size kalmış bir şey. Gelelim tayt konusuna, çok rahat olabilir fakat kilolu kadınların böyle bir seçim yapmaması daha hoş görünmelerini sağlayabilir.

Çünkü kilolu kadınların giymiş olduğu tayt, rengi siyah bile olsa ince değil aksine olduğundan kilolu gösterir ve tüm kusurlarını belli ederek yine komik bir şekilde dikkatleri üstlerine çekerler. Umarım bu püf noktaları dikkate alırsınız ve sizde hoş görünümünüzü daha da arttırırsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git