Nina Dobrev Kimdir?

Televizyon dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Nina Dobrev, aynı zamanda vampir dünyasının da ünlü simalarından. Şaka bir yana, The Vampire Diaries dizisi ile yıldızı parlayan güzel oyuncu, 9 Ocak 1989 tarihinde Bulgaristan’ın Sofya kentinde dünyaya geldi. Doğumu Bulgaristan’da olsa da henüz iki yaşındayken ailesi ile birlikte Kanada’nın Toronto şehrine gelmişler. Okula başladığı ilk yıllardan itibaren sanatla iç içe büyüyen Dobrev, sanatın yanı sıra sporla da sürekli ilgilenmiş.

Liseden mezun olduktan sonra Sosyoloji eğitimi almaya başladıysa da okulu mezun olmadan bırakmış. Oyunculuk yapmaya karar verdiği 2006 yılından sonra işe modellik yaparak başlamış. Aslında modellik, birçok Hollywood yıldızının geçmişinde yer alan ortak mesleklerden biri. Mankenlik yaptığı yıllarda reklam filmi seçmelerine katılan Nina Dobrev; kariyerine oyunculuk ile devam etti. Fugitive Pieces, Away From Her, Never Cry Werewolf ve Chloe gibi filmlerde rol almasının yanı sıra, The Next Generation dizi projesi ile televizyona da adım atan güzel oyuncunun asıl çıkışı, The Vampire Diaries dizisi ile oldu.

Güzel oyuncu, son yıllarda başrol oynadığı The Vampire Diaries dizisinin çekim yeri olan Atalanta’da kalıyor. Nina Dobrev, ayrıca Grinin 50 Tonu filmi için de filmin yapımcılarından teklif almış. Erotik ve romantik türde vizyona giren filmin erotik olması nedeniyle teklifi reddetmiş. Oyunculuğun yanı sıra mücevher tasarımı da yapan güzel oyuncunun dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı var…

1 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.018 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git