Parlak Saçlar İçin Mükemmel Öneriler

Parlak Saçlar İçin Mükemmel Öneriler
16 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 921 kez okundu.

Saçlar zaman içerisinde canlılığını ve parlaklığını yitirmektedir. Saçların matlaşması ve eski parlaklığını kaybetmesinde birçok etkenin rolü olmaktadır. Fazla güneş ışınlarına maruz kalmak, ilerleyen yaş faktörü, uykusuzluk, düzensiz beslenme ve kullanılan ilaçlar bu etkenlerden sadece birkaçıdır. Peki parlak saçlar için bakım sırasında neler yapılmalıdır? İşte sizlere parlak saçlara sahip olmak için öneriler;

Doğal Yağlar Kullanın

Saçlarınızın parlaklığını artırmak için evde uygulayabileceğiniz en kolay yöntemlerin başında doğal yağlar gelmektedir. Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, zeytin yağı ve badem yağı saç bakımı için kullanılan en faydalı yağlardandır. Saç bakım yağlarını banyo yapmadan 1 saat önce saçınıza uygulayarak bekleyin ve saçlarınızı sıcak su ile yıkayın. Bu sayede saçlarınız daha parlak ve canlı görünecektir.

Saçlarınızı Her Gün Yıkamayın

Saçlarınızın güzel ve temiz görünmesi için her gün saçlarınızı yıkıyor olabilirsiniz. Ancak saçlarınızı her gün yıkamanın saç sağlığınızı olumsuz etkilediğini bilmelisiniz. Saç diplerinde bulunan doğal yağların saç sağlığı için önemli ve faydalı olduğunu unutmayın. Saçlarınızı iki günde bir saç tipinize uygun şampuan ile yıkayabilirsiniz. Saçlarınızın parlaklığını korumak için her gün yıkamaktan kesinlikle kaçınmalısınız.

Saç Bakım Kreminizi Doğru Seçin

Parlak saçlar için bakım önerileri arasında bir diğeri ise doğru saç kremi seçimidir. Saç bakım kremi alırken hangi markayı seçtiğiniz önemli değildir. Ancak kremin kalitesi ve hangi saç tipine uygun olduğuna dikkat etmelisiniz.

Saçlarınıza Doğal Bakım Uygulayın

Saçlar zaman içerisinde birçok farklı nedenden ötürü parlaklığını kaybeder. Saçlarınızı doğru şekilde yıkamak, düzenli uyumak, düzenli beslenmek ve sağlıklı saçlar için her yolu deneseniz de parlaklığını geri kazandırmak zor olabilir. Bu nokta yapılması gereken şey haftada en az bir kez doğal bakım maskeleri uygulamaktır. Parlak saçlar için bakım yaparken doğal meyveler, yağlar ve doğal ürünlerden oluşan bakım maskelerinden mutlaka faydalanmalısınız.

Ayrıca aşağıdaki videoda yer alan farklı yöntemleri de uygulayabilirsiniz;

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git