Saç Kırıkları İçin Çözüm Yolları

Saç Kırıkları İçin Çözüm Yolları
18 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.132 kez okundu.

Saçların genel yapısı oldukça hassastır. Bu yüzden çevresel faktörler sebebiyle rahatlıkla yıpranabiliyor. Saç uçlarında meydana gelen kırıklar da en fazla görülen saç sorunlarından biri olarak günümüzdeki geçerliliğini korumaktadır. Güneş, toz ya da rüzgârın da etkisiyle saç uçlarında görülen kırıklara karşı bir takım doğal uygulamalar ile çözüm bulabilirsiniz.

Hint Yağı

Hardal ile karıştırarak kullanılabilir ve saçlarınızda 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saç Kırıkları Çözüm Yolları konusunda oldukça tavsiye edilmektedir.

Doğal Kremler

1 çorba kaşığı kaymak ile yarım bardak sütü karıştırarak saç uçlarınıza sürebilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayınız.

Bal

Saç uçlarındaki kırıklar için oldukça etkili olan baş ile lor karışımını saçlarında 20 dakikalık bir süre boyunca bekletin. Bal, saçların kırılmasını engellemekte ve saçlara parlaklık katmaktadır.

Zeytinyağı

Biraz ısıtılan zeytinyağını saçlarınızda kullanabilirsiniz. Masaj yöntemiyle birlikte 1 gece saçlarınızda bekleterek saç kırıklarınıza çözüm bulabilirsiniz.

saç-kırıkları-için-çözüm

Hindistan Cevizi Yağı

Tüm saç sorunlarında kullanılan Hindistan cevizi yağı sayesinde saçlarınız yumuşar ve saç kırıkları da zamanla ortadan kaybolabilmektedir.

Argan Yağı                 

Düzenli olarak kullanıldığında saç uçlarındaki kırıklar için etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Tereyağı

Saçları yıkamadan önce saç uçlarınıza tereyağı sürebilir ve duş sırasında da özenle temizleyerek saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Papatya Çayı

Papatya çayını soğuttuktan sonra saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bir süre beklettikten sonra saçınızı durulamanız yeterlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git