Sade ve Şık Makyaj Nasıl Yapılır?

Sade ve Şık Makyaj Nasıl Yapılır?
19 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.862 kez okundu.

Hepimiz günlük kullanıma uygun ve yapımı kolay makyajın nasıl olduğunu merak ederiz. “Sade ve şık makyaj nasıl yapılır?” sorusu ise en çok sorulan sorulardandır.  Makyaja başlamadan önce yüzünüzün temiz olmasına dikkat edin. Cildin temiz olması yapacağınız makyajın pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Cildinize uygun bir makyaj temizleyici kullandıktan sonra iyice kurumasını bekleyiniz. Makyajımızın kalıcılığını sağlamak amacıyla önce cildimize uygun nemlendirici kremle işe başlayın.

Cildin nemlendiriciyi iyice emmesini sağlayın. Makyaj bazını mutlaka fondötenden önce kullanın. Makyaj bazı yüzde oluşabilecek topaklanmalara engel olur, farklı renk ve katman oluşumunu yok eder. Yani kısaca bu baz yapılan makyajın yüzümüzün normal haliymiş gibi görünmesini sağlar. Yüzümüzün kusurlarını ve renk farklılıklarını gizlemek için boyun ve yüz bölgesine sünger yardımıyla tenimizin bir ton açık veya bir ton koyu renginde olan fondöteninizi uygulayın. Burun, çene çizgisi ve göz altlarına dikkatlice sürmelisiniz.

cilt-temizligi sade-ve-sik-makyaj

 

 

 

 

 

 

 

Göz makyajınızın amacı gözlerinizi olduğundan büyük göstermek ise göz kaleminizin renginin siyah, kahverengi ya da gri olmasına dikkat etmelisiniz. Kalemi kirpiklerin hemen üzerine kalın bir çizgi olarak çekin. Eğer gözlerinizi küçük göstermek istiyorsanız sadece gözaltlarına ve kirpik çizgisinden içeri ince bir çizgi halinde çekin. Göz kaleminizin sade ve şık görünmesini sağlamak için yumuşak bir fırça yardımıyla üzerinden birkaç defa geçmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca bu sayede gözlerinize buğu da katmış olacaksınız. Kalem istemiyorsanız eyeliner kullanabilirsiniz. Eyelinerinizle gözlerinize hafif çekiklik verebilirsiniz. Gözünüzün dış köşelerinsen şakaklarınıza doğru eyelinerinizin kuyruğunu uzatın.

goz-kalemi-nasil-kullanilir

Makyajınız sade olacağından abartmaya gerek yoktur. Göz kapaklarınıza açık kahverengi tonlarda far sürebilirsiniz. Daha dikkat çekici görünmesini istiyorsanız üzerinden bir kat daha geçebilirsiniz. Göz makyajınızı bir rimelle tamamlayın. Rimeli zikzak hareketlerle uygulamak uçlarda oluşan topaklanmaları engelleyecektir. İsteğe bağlı olarak takma kirpikte kullanabilirsiniz.  Eğer uçlarda rimel birikirse kuru bir fırça yardımıyla onları alabilirsiniz. Böylece göz makyajınız tamamlanmış olacaktır.

Büyük fırça kullanarak pembe tonlarındaki allığınızı elmacık kemiklerinize, burun ve alnınıza hafifçe uygulayın. Boyun bölgenizdeki renk farklılığını ortadan kaldırmak için allık sürüp dağıtın ki yüzünüzle boynunuz arasındaki renk farkı dikkat çekmesin. Allığınızın renginde bir ruj kullanmanız makyajınızı sade gösterecektir. Eğer dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız da kırmızı veya fuşya renklerini tercih edebilirsiniz. Böylece günlük kullanabileceğiniz sade ve şık makyajınızı tamamlamış olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git