Sağlıklı Zayıflama Nasıl Olur?

Sağlıklı Zayıflama Nasıl Olur?
2 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.178 kez okundu.

Zayıflamaya karar verdiniz, peki bunu ne için istiyorsunuz? Sadece güzel görünmek mi yoksa sağlıklı bir bedene ve yaşama kavuşmak mı? Eğer sadece güzel görünmek için zayıflamak istiyorsanız, aslında çok daha önemli olan sağlıklı bir bedene kavuşma fikrini atlıyorsunuz demektir. Sağlık her şeyin başıdır. Oysa fazla kilolar, her zaman bir engel olarak karşınıza çıkacaktır. “Zayıflamak istiyorum fakat saatlerce aç kalmaya dayanamıyorum” mu diyorsunuz?

Merak etmeyin, sağlıklı zayıflamanın da formülü burada. Gün içinde sık sık az az yiyerek, uzun vadede ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. Aşırı kiloya bağlı olarak oluşan sağlık problemleri ile karşılaşmadan, geç kalmadan zayıflayın, daha sağlıklı bir hayata merhaba deyin!  Peki, sağlıklı zayıflama nasıl olur?

  • Zayıflamak için, öncelikle su içmeyi hayatınızın önemli bir parçası haline getirmeniz gerekiyor. Gün içinde en az 2-2.5 litre su içmeniz gerektiğini unutmayın. Her sabah, uyanır uyanmaz 2 büyük bardak ılık su için. Bu, uyanır uyanmaz bir şeyler yeme ihtiyacınızı bastıracaktır.

saglikli-zayiflama-nasil-olur-2

  • Uyandınız ve karnınız acıktı. Sağlıklı bir kahvaltı ile güne merhaba deyin. Peki, sağlıklı bir kahvaltıda neler olmalı? Kahvaltınızda yumurtaya mutlaka yer verin. Protein açısından da oldukça zengin olan yumurta, tok tutma konusunda da oldukça başarılı besinler arasında yer alıyor.

saglikli-zayiflama-nasil-olur-

  • Yumurtanın yanı sıra, domates-salatalık-biberi de tabağınıza eklemeyi unutmayın. Ekmek tercihinizi de, beyaz ekmek yerine, kepekli, tam tahıllı ve buğday ekmeğinden yana kullanın. Sürekli aynı tür ekmek yerine, farklı ekmek gruplarını tüketmeyi deneyin.

saglikli-zayiflama-nasil-olur-

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git