Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Ailece ve dostlarla en çok vakit geçirilen mekan salondur. Salon dekorasyonunda kişisel zevkler kadar bu ortamın misafirlere de hitap etmesi önemsenmelidir. Salon dekore edilirken seçilen mobilyalar, aksesuarlar, ışıklandırmalar, halılar ve perdeler kesinlikle şık bir bütünü oluşturmalıdır. Sizlere salon dekorasyonu için öneriler sunarak salonunuzu aileniz ve misafirleriniz için en iyi şekilde dekore etmenizi sağlayacağız.

Mobilyalar

Salon için yapılan dekorasyonların odak noktası mobilyalardır. Eğer sade bir mobilya takımı kullanmak istiyorsanız aksesuarları ön plana çıkarabilir, aksesuarları renkli tercih ediyorsanız mobilyalarınızı sade kullanabilirsiniz. Ayrıca mobilyalarınız ile perdelerinizin aynı renkleri içermesine de dikkat etmelisiniz.

Renk Seçimleri

Salon dekorasyonunda ilk olarak renk seçimine karar vermelisiniz. Renkler yaza ve kışa göre değişiklik göstermektedir. Ancak yaz kış kullanabileceğiniz bir renk seçimi istiyorsanız yeşil, mavi ya da krem tonlarını tercih edebilirsiniz. Salonunuzda dikkat çekici bir detay istiyorsanız duvarınızın bir kısmını duvar kağıtları ile renklendirebilirsiniz. Salon dekorasyonu için öneriler arasında renkler son derece önem taşımaktadır.

Aksesuar Tercihleri

Eğer salonunuzda kendi tarzınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız mümkün olduğunca abartıdan kaçınmalısınız. Aksesuarların göz yorucu etkiye sahip olması ortamın havasını bozacaktır. Sehpanızın üzerine şık bir vazo ve sade bir çiçek, duvarda nostaljik esintileri bulunan bir tablo ya da saat yeterli olacaktır. Eğer modern dekorasyon oluşturmak istiyorsanız koltuklarda renkli yastıklar kullanabilirsiniz.

Halılar

Halı seçiminde dekorasyona uyum sağlayan renklere yönelmenizi öneririz. Mobilyalarınızda ve aksesuarlarınızla uyum sağlayan bir model tercih edebilirsiniz. Kullanım açısından da kolay temizlenebilir modeller sizin için avantaj sağlayacaktır.

Salon dekorasyonu için öneriler arasında sizlere son olarak zıtlıklardan da faydalanmanızı öneririz. Birbirine zıt renkleri uyumlu bir şekilde kullandığınızda dikkat çekici ve oldukça iddialı bir salon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git