SEO Test ve Değerlendirme Süreçleri Hakkında

SEO Test ve Değerlendirme Süreçleri Hakkında
3 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 71 kez okundu.

SEO hizmetlerini almaya karar verdiğinizde süreçlerin ne şekilde işleyeceği hakkında kafanızda soru işaretleri olabilir. SEO test süreçlerinin ilk adımları oluşturması gerektiğini söyleyebiliriz. Yani çalışmayı düşündüğünüz firmalardan bir ön değerlendirme yapmalarını isteyebilirsiniz. Çoğu firmanın bu ön değerlendirme süreçleri için ücret talep etmediğini belirtebiliriz.

Ön değerlendirme yani, SEO test süreçlerinde sitenizin rakipleri ve anahtar kelimeler değerlendirilir. Örneğin bazı anahtar kelimelerde kolaylıkla sıra atlayışlarının söz konusu olup olmadığı aranır. Bu sayede belirli kitlelerin sitenize erişimi bir an önce sağlanabilir. Rekabet açısından düşük olan bu anahtar kelimelerin tespit edilmesi ve bunlara yoğunlaşılması büyük önem taşıyor. Eğer çok yüksek rekabetlere sahip olan anahtar kelimelerde yarışa girişecekseniz bu durumda sitenizin o anahtar kelimelerde zaten daha önceden belirli bir başarıya sahip olması gerekiyor. Aksi takdirde SEO test sürecinde yanlış sonuçlara ulaşılması da mümkün.

İlk Değerlendirmenin Ardından

Elde edilen ilk değerlendirmeler hangi anahtar kelimelere yönlenmeniz gerektiğini ortaya koyduğu gibi, site içi eksikliklerin düzeltilmesini de ön görür. Site içi eksikliklerinizin de sürece dahil edilmesinin ardından, belirli bir süreyle elde edilen başarıların ortaya koyulması gerekmektedir.

SEO test süreçleri bu noktada sitenize gelen trafiğin düzenli olarak kaydının tutulmasını içeriyor diyebiliriz. Bunun için kullanılan en temel araçlardan birisi Google Analytics aracıdır. Bunun yanı sıra özel olarak firmaların kullandıkları çok sayıda raporlama ve analiz aracı bulunuyor. Analizlerin düzenli olarak yapılması ve raporların sunulması sayesinde site sahipleri de gelişmelerden haberdar edilirler. SEO paketlerine göre firmalara bu gelişmelere göre sunumlar gerçekleştirilebiliyor.

Sürecin Devamında

Bildiğiniz gibi SEO hizmetleri kapsamlı hizmetler. SEO test türü işlemlerin yapılması sayesinde bu kapsamlı süreçlerle ilgili iç bilgilere sahip olmak mümkün. Çalıştığınız SEO firmanız bu testler sayesinde sitenize yönlenen kişilerin profilleri hakkında da bilgiler edinerek bu bilgileri sizlere sunabiliyorlar. Bu şekilde verdiğiniz hizmetleri de bu doğrultuda geliştirmeniz ve genişletmeniz de mümkün hale gelebiliyor.

Sonuç

Sonuç olarak SEO test süreçleri sitenizin ilk SEO hizmetini almaya başlamasından önceki süreçten son sürecine kadar gerekli işlemler oluyorlar. Sitenize yönelik değişimler kayıt altına alınarak hizmetlerin başarıları da gözler önüne serilmiş oluyor. Bu sayede sizler de elde edilen başarıların ne seviyelere çıktığını görebiliyorsunuz. Elde ettiğiniz diğer bilgileri ise firmanızın müşteri iletişimleri noktasına adapte etmeniz mümkün. Örneğin verdiğiniz hizmetlere yönelik olumsuz görüşleri de bu süreçler içerisinde öğrenmeniz ve buna göre işinizi geliştirmeniz mümkün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git