Sivilce Giderici Maskesi Yapımı

Sivilce Giderici Maskesi Yapımı
12 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 626 kez okundu.

Sivilceler çoğu kadının belasıdır ama artık sivilce giderici doğal maskeler sayesinde bu beladan kurtulmak oldukça basit. Hem doğal hem de oldukça basit bir şekilde sivilcelerinizden kurtula bilirsiniz.

Aspirin’li Sivilce Maskesi;

1 çay kaşığı su

4 tane aspirin

Yarım çay kaşığı jojoba yağı

Aspirinleri ayrı yerlerde ılık suda eziyoruz ardından jojoba yağıyla karıştırıyoruz. Bu karışımı temizlenmiş cildinize yayarak sürün ve on beş dakika kadar sivilceli bölgede bekletin. Süre bitince cildinizi ılık su ile temizleyiniz. En fazla haftada 1 kere uygulayınız

Karbonatlı Sivilce maskesi

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı karbonat

3 çay kaşığı su

Su, karbonat ve limon suyunu bir kapta macun haline gelecek şekilde karıştırınız.

Karışım çok sulu olursa biraz daha karbonat ekleyip karıştırın. Bu karışımı temizlenmiş cildinize yayınız ve on dakika boyunca cildinizde beklediniz süre bitince cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskeyi uyguladığınızda cildinizde bir yanma hissi olursa cildinizi hemen yıkayınız. Maskeyi güne en fazla bir kere uygulayabilirsiniz.

Ballı Sivilce Maskesi

1 çay kaşığı bal,

1 çay kaşığı limon suyu

E vitamini bir kapsül

Tahta bir kaşıkla balı bir kaba koyunuz ardından diğer malzemeleri de ekleyin. Temiz cildiniz yayarak ve masaj yaparak karışımı cildinize yedirin ve yarım saat kadar cildinizde bekletin. Süre bitince cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu maske haftada 1 kere cildinize uygulanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git