Sivilceler İçin Uygulanabilecek Maskeler

Sivilceler İçin Uygulanabilecek Maskeler
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 891 kez okundu.

Her yaştan insanın çeşitli problemlere bağlı olarak yüzünde ve vücudunda karşılaştığı sorunlardan biri olan sivilceler için alınabilecek en güzel önlemlerden birisi de maskelerdir. Sivilcelerin doğal yollarla yok edilmesini sağlayan maskeler, hormonal ve vücutsal sorunlardan ileri gelmediği takdirde kolaylıkla işe yarayabilmektedir.

Özellikle ergenlik döneminde görülen sivilcelerin psikolojik nedenlerden ve aşırı yağlı ve baharatlı gıdaların tüketiminden dolayı olduğu düşünülürse sivilceleri önlemede maskeler hayat kurtarıcı niteliktedir.

Sivilceler İçin Uygulanabilecek Maskeler

  • Bir tatlı kaşığı tarçına birkaç damla limon sıkılarak yumuşak bir lapa kıvamına getirilerek sivilce olan yerlere koyulduğunda 5 dakika içerisinde etkisini göstererek sivilceleri yok eder.
  • Bir tatlı kaşığı karbonatın üzerine birkaç damla süt koyulduktan sonra yarım limon suyu eklenmelidir. Oluşan karışım dairesel hareketlerle sivilceli bölgelere uygulandığında 10-15 dakikalık süre sonrasında cilt yıkanmalıdır.
  • Bir tatlı kaşığı karbonatın üzerine birkaç damla limon suyu eklenip sivilceli bölgelere maske olarak uygulandığında kısa zamanda etkisini gösterecektir. 2-3 dakika içinde yıkanması gerekir.
  • Oda sıcaklığındaki yoğurda birkaç çilek ezilerek karıştırılıp yüze maske olarak uygulanmalıdır. Bu işlem yarım saat kadar sivilceli bölgede bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Sivilcelerin giderilmesinde etkili olacaktır.
  • 3 tane aspirin toz haline getirilerek içerisine bir çay kaşığı su ve bir çorba kaşığı bal ilave edilerek sivilceli bölgeye maske şeklinde uygulandığında etkili bir sivilce önler olacaktır.
  • Portakal kabukları krem haline gelinceye kadar dövüldükten sonra 1 çay kaşığı kabartma tozu da eklenerek sivilcelerin üzerinde yarım saat bekletildiğinde etkili bir maske olacaktır.
  • Özellikle kış aylarında ayva meyvesinin çekirdekleri bir günlüğüne bir fincan suyun içerisinde bekletilerek kremsi hale getirilir. Krem şeklinde olan su sivilceli bölgeye maske olarak uygulanır ve 1 saat sonra yıkanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git