Soyulan Siyah Nokta Maskesi

Soyulan Siyah Nokta Maskesi
8 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 881 kez okundu.

Siyah noktalar her insanın yaşadığı cilt problemlerinden biridir. Siyah noktalardan kurtulmak için ise bir sürü kozmetik ürünü, çeşitli maske ve peelingler satılmaktadır. Tabi ki bunların içeriği de meçhul. Herhangi bir yerden aldığınız siyah nokta maskesinin içinde neler olduğunu bilmiyorsunuz. Çoğu kozmetik ürününün içerisinde kimyasallar bulunuyor. Doğal olan kozmetik ürünleri de var elbette ama onlarında fiyatları almış başını gidiyor. Bu nedenle evinizde kendi siyah nokta maskenizi kendiniz hazırlaya bilirsiniz. Hem az uğraştıran cinsten hem de oldukça uygun fiyata mal ede bilirsiniz. Ayrıca maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzeme sadece iki tane.

Gelelim soyulan siyah nokta maskesini nasıl hazırlayacağımıza;

Öncelikle iki tane malzememiz olduğunu söylemiştik. Bunlar süt ve toz jelatin. İki yemek kaşığı sütün içerisine iki yemek kaşığı toz jelatini ekleyip güzelce karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu karışımı mikro dalga fırında kıvam alana kadar ısıtıyoruz. Eğer mikrodalga fırın yok ise önceden ısıtılmış 200 derecede fırında ısıta bilirsiniz. Karışım şeffaf bir renk almaya başladığında maskeniz hazır olmuş olacaktır.

Maskeyi cildinize uygulamadan önce cildinizi güzelce temizleyip kurutun. Maskeyi fırından çıkarttıktan sonra biraz soğumasını bekleyin. Maske yüzünüze sürüle bilecek bir kıvama geldikten sonra cildinize bir kaşık yardımıyla sürebilirsiniz. Göz çevrenize gelmeyecek şekilde sürmeye özen gösterin. Maske kolayca kuruyor. Maske kuruduktan sonra kenarlardan başlayarak maskeyi soya bilirsiniz. Bu maske sadece siyah noktalarınızı değil tüm gözeneklerinizi temizleyecektir. Maskeyi soyduktan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkaya bilirsiniz. Soyduğunuz maske parçalarına bakıp siyah noktalarınızın nasıl koparıldığını göreceksiniz. Siyah noktalar için oldukça etkili olan bu maskeyi haftada bir gün cildinize uygulaya bilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git