Tesettür Yön Veren Tasarımcı Pınar Şems

Tesettür Yön Veren Tasarımcı Pınar Şems
7 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.225 kez okundu.

Tesettür giyim son yıllarda çok ciddi bir yükselişe geçerek kadın giyim sektörüne de farklı bir ivme kazandırmıştır. Bu konuda en önemli etkenin daha önceki yıllarda bu alanda ortaya çıkan boşluk olduğunu söylemek mümkündür. Pınar Şems gibi tasarımcılar, Tesettür giyimi tercih eden kadınlar, model ve çeşit konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaktaydılar. Fakat yapılan başarılı çalışmalarla sadece günlük ya da dış giyim alanlarında değil, birçok farklı kategoride ürünler alıcılarının beğenisine sunulmaktadır. Bu başarılarına başarı katan ve tüm modellerinde olduğu gibi abiye elbiselerinde de mükemmel bir başarıya imza atan Pınar Şems gibi kısa sürede marka olan tasarımcılardır. Pınar Şems elbiseleri için buraya tıklayın https://www.mehruyan.com/pinar-sems-tasarim-urunleri

Elbise modelleri, feraceler, spor giyim, deniz ürünleri ve abiye koleksiyonlar tasarlanarak tesettür giyimin alt kollarıyla da beslenmesi sağlanmaktadır. Özellikle Pınar Şems gibi titiz bir çalışmanın ürünü olan tesettür abiye modelleri kadınların beğenisi toplamaktadır. Çünkü bu tarz kıyafetler, ya kadınların kendi özel günleri için ya da yakınlarının özel günleri için tasarlanmaktadırlar. Özel günleri anlamlı hale getirme kaygısı taşıyan çok sayıda kadın tesettür abiye modelleri arasında seçim yapmaktadırlar. Değerli taşlar, işlemeler ve dantel detaylarla buluşturulan bu kıyafetler, farklı kumaş ve renk seçenekleri ile harmanlanarak tasarlanmaktadırlar. Diğer kategorilere kıyasla daha fazla işçilik gerektiren abiye modeller, fiyat açısından da bazı farklılıklar gösterebilmektedirler. Tesettür abiye koleksiyonlarında parçalı ya da tek parça tasarımla dışında tulum, tunik, ceket gibi parçaların kullanılmasıyla ortaya çıkarılan modeller bulunmaktadır. Pınar Şems markası ile tesettür elbise modelleri de çeşitli tamamlayıcı parçalarla birleştirilerek farklı alanlarda kullanılabilir kıyafetlere dönüştürülebilmektedir.

pinar-sems-esra-pullu-tesettur-abiye-mint-01-900x1355

Tesettür giyimde bulunan boşluk son yıllarda doldurularak bu giyim şeklini seçen kadınların her alanda daha şık olmalarına zemin hazırlamaktadır. Bu sayede kendine güvenen kadınların Pınar Şems gibi ünlü Türk tasarımcıları örnek alarak daha mutlu ve dolayısıyla daha başarılı olduklarını söylemek mümkündür. Sanılanın aksine kadınlar, yaşam tercihleri ne olursa olsun karşı cins ye da hemcinsleri tarafından beğenilmekten ziyade kendilerinden memnun olmak için giyinmektedirler. İlk olarak kendisini beğenme arzusu taşıyan kadının giyime olan ilgisi, kendine olan saygısı ile açıklanabilmektedir. Örneğin elbise modelleri tesettür giyim içinde önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü kadınlar tek parça olan bu giysi içinde kendilerini daha rahat hissederken aynı zamanda kusurlarını da saklayabilmektedirler. Yani trendi belirleyen ana etken; dışarıdan hangisinin beğenildiği değil, kadının hangi parça ile kendini daha fazla beğendiğiyle açıklanabilmektedir. Bunlar gibi daha fazla bilgiye sahip olmak veya son moda tesettür tasarımlarını incelemek istiyorsanız detaylı bilgi için tıklayın.

pinar-sems-sedef-abiye-mavi-01-660x994pinar-sems-fusya-seda-tunik-01-900x1355

Teknoloji ağının çok fazla geliştiği günümüz toplumlarında tesettür giyim kategorisinden alışveriş yapacak kadınlar için internet satışı yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu siteler sayesinde kadınlar zaman kaybetmeden ve istedikleri fiyat aralığına sahip ürünlere ulaşabilmektedirler. Bu sektörde oluşan arz- talep ağı bir çok olumlu durumu da beraberinde getirmektedir. Üretici firmaların artışına bağlı olarak satış kanallarının gelişmesi, hem alıcıların taleplerine cevap veren bir sistemin kurulmasını hem de ekonominin gelişmesini sağlayan bir aksiyonun belirleyicisi konumunda bulunmaktadır. Giyim sektörünün tamamında olduğu gibi tesettür giyimde de, pazarın eksikleri tamamlanarak karşılıklı memnuniyet ilkesi hedeflenmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git