Vücut Tipine Uygun Pantolon Seçimi

Vücut Tipine Uygun Pantolon Seçimi
24 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.291 kez okundu.

Kıyafet seçiminde vücut tipinizi tanımak, olduğunuzdan daha ince ve daha uzun görünmeniz için önemli adımlar. Yanlış bir pantolon ya da elbise giydiğinizde, bacaklarınız olduğundan daha kısa ya da daha geniş görünebilir. İspanyol paça, yüksek bel, boru paça ya da dar paça, hangi modelin size uygun olduğunu bilmiyorsanız, bu yazımızdaki ipuçlarından yardım alabilirsiniz.

Kalçalarınızı daha kalkık ve şekilli gösteren toparlayıcı ve push up jean pantolonlar da kıyafet seçiminde 1 adım öne çıkmanızı sağlayacak. Pantolon konusunda bu kadar çok model varken, hangisini satın alacağını bilememeniz oldukça normal. Bazı kadınlar seçim konusunda oldukça şanslıyken, bazıları da bazı pantolon modellerinden uzak durmak zorundalar. Kusursuz bir fiziğiniz yoksa, vücut tipine uygun pantolon seçimi de daha önemli hale geliyor.

vucut-tipine-uygun-kiyafet-secimi

Eğer kalın bacaklarınız ama ince bir beliniz varsa, dikkatleri bel bölgenize çekecek kıyafetlere ihtiyacınız var. Bu noktada vücut tipinize uygun bir model olan yüksek bel pantolonları tercih edebilirsiniz.

vucut-tipine-uygun-kiyafet-secimi-2

İspanyol paça pantolonlar, kalın bacaklı kadınlar ve kısa bacaklı kadınlar için ideal parçalardan. Bacaklarınızı daha ince ve aynı zamanda daha uzun gösteren bu pantolonlar, gardırobunuzda bulunması gereken parçalardan.

vucut-tipine-uygun-kiyafet-secimi-3

Kısa paça jean pantolonlar, boyu kısa kadınlara çok yakışmıyor. Bacaklarınızı daha kısa göstermek istemiyorsanız, kısa paça pantolonlar yerine bacaklarınızı daha uzun gösterecek skinny jean pantolonları tercih edebilirsiniz. Altına bir de topuklu ayakkabı giydiğinizde, yaratmak istediğiniz etkiyi ikiye katlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git