Yurt içi ve Yurt Dışı Fuarları

Yurt içi ve Yurt Dışı Fuarları
28 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 738 kez okundu.

Fuar denilince aklınıza ne geliyor? Bir ürün tanıtımı yada bir firmanın adını iyi bir şekilde duyurabilmesi için en uygun yer. Yani müşterilerini en iyi şekilde çekebileceği bir yerde diyebiliriz. Fuarlar aslında firmalar için çok önemlidir. 

Genel olarak, fuarların tarihi M.Ö. 300’lü yıllara uzanmaktadır. Tarihsel bulgular; bize o zamanlarda takas yolu ile ticari faaliyetlerin gerçekleştirildiği pazar alanlarının var olduğunu göstermektedir.

Peki Fuar ne demek?

Ticaret ile ilgili ürün ya da hizmetlerin, teknolojik gelişmelerin, bilgi ve yeniliklerin tanıtımı, pazar bulunabilmesi ve satın alınabilmesi, teknik işbirliği, geleceğe yönelik ticari ilişki kurulması ve geliştirilmesi için belirli bir takvime bağlı olarak, düzenli aralıklarla, genellikle de aynı yerlerde gerçekleştirilen bir tanıtım etkinliğidir. Kısacası, ürünlerinizi en iyi şekilde temsil edebileceğiniz bir etkinlik adı altında pazardır. Bu tür etkinliklerde, alıcı ve satıcılar, çeşitli iş anlaşmaları gerçekleştirmek üzere bir araya gelmektedir. Fuarlar, zaman açısından sınırlandırılmış etkinlikler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yurt içi fuarlarına katıldığımızda yurt içinde ki firmalara kolay bir şekilde ulaşabileceğimiz anlamına gelir. Ancak daha büyük pazarlara açılmak istenilirse yurtdışı fuarları adı altında yapılan etkinliklere gidilmeli ki orada ki pazar payı çok büyük. Kozmetik ve kadınlara dair bir çok şeylerinde bulunabileceği fuarlardan haberdar olmak istiyor iseniz ; www.fuarcenter.com adresi tam size göre.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git